Żłobek Montessori Dreams pracuje w godzinach 7.00-17.00.  

Dzieci schodzą się do godziny 9.00. Pamiętajmy o tej zasadzie, od 9.00 rozpoczynamy pracę z materiałem Montessori. Przychodząc później Państwa dziecko traci wyjątkowo wartościowy czas w ciągu dnia. Godziny kiedy jest wypoczęte i ma chęć do pracy. Dodatkowo wchodząc do sali w czasie pracy własnej innych dzieci przeszkadza im.  

Tak, jest możliwość dłuższego pobytu dziecka w sytuacjach wyjątkowych po wcześniejszym uzgodnieniu tej kwestii z dyrekcją.  

Informacje dotyczące spóźnień rodzica oraz zmian godzin odbiory należy zgłaszać telefonicznie lub sms do nauczycieli.  

Nieobecność chorego dziecka należy zgłosić dzień wcześniej. Po przebytej chorobie należy przynieść zaświadczenie od lekarza, że dziecko jest zdrowe i nie ma przeciwwskazań do uczestnictwa w zajęciach. 

Podczas choroby nie płacą Państwo za wyżywienie, kwota czesnego pozostaje taka sama niezależnie od ilości dni w których dziecko było w żłobku.

Rodzic jest informowany telefonicznie o zaistniałej sytuacji i proszony o odebranie swojej pociechy. Należy pamiętać, że wychowawcy bezwzględnie nie mogą podać żadnych leków, w związku z jeżeli rodzice nie mogą odebrać dziecka jest wzywane pogotowie.  

Placówka jest zamknięta w: Wigilię Bożego Narodzenia, wszystkie dni ustawowo wolne od pracy, tydzień w miesiącach wakacyjnych (lipiec, sierpień, jest to czas na sprzątanie, malowanie i inne kwestie techniczne związane z utrzymaniem lokalu).

TAK.  Kołdra, poduszka oraz prześcieradło najlepiej z gumką (wymiary łóżek – 133x57 cm), można dołączyć przytulankę, pampersy, krem/mokre chusteczki (tylko jeżeli dziecko ma uczulenie bądź specjalne potrzeby alergiczne).   Ubranie na zamianę (skarpetki, śpiochy, rajstopy), buciki, smoczek ( tylko jeśli jest potrzebny). Kalosze w okresie wiosennym i jesiennym. Zimą dziecko powinno być ubrane w kombinezon tak aby czuło się swobodnie podczas spacerów w mroźną pogodę i aktywności na śniegu.

Spacery są codziennie niezależnie od warunków pogodowych. Dzieci nie wychodzą jedynie jak pada grad i rezygnujemy ze spacerów przy wyjątkowo wysokim stężeniu smogu.  (zdaża się to bardzo bardzo rzadko)

Na spacery wychodzimy na okoliczne tereny zielone, których nie brakuje:) 

Tak, będziemy się starać aby godziny były stałe.  Żłobek wychodzi na spacer o godzinie 11.00 

Lokal w którym znajduje się żłobek został wyposażony jest w wentylację mechaniczną z filtrami HEPA. Do pomieszczenia nie jest wpuszczane powietrze bezpośrednio z zewnątrz. Okna w budynku nie otwierają się, a wietrzenie sali odbywa się wyłącznie przy pomocy urządzeń wentylacyjnych, które oczyszczają powietrze. Na salach mamy naturalne oczyszczacze powietrza, o które bardzo dbamy – skrzydłokwiaty.  

Tak. Zastosowanych jest kilka ekologicznych rozwiązań:

Zamontowany został mieszacz wody celem zoptymalizowania zużycia gazu niezbędnego do podgrzania ciepłej wody użytkowej.

Zastosowanie ekologicznych farb z atestem dla dzieci.

Zastosowanie ekologicznych materiałów wykończeniowych m.in. panele podłogowe z certyfikatem FSC.

Wyposażenie obiektu w meble i zabawki wykonane z drewna.

Oświetlenie LED minimalizujące zużycie energii elektrycznej.

Duża ilość roślinności w szatni, gabinetach i salach dla dzieci.

Lokal był projektowany od podstaw z myślą o żłobku i został zamontowany specjalny osprzęt z przesłonami styków.

W żłobku pracuje 8 opiekunów. Na każdego nauczyciela przypada 5 dzieci.

W żłobku dzieci są podzielone w zależności od umiejętności motorycznych – grupa nido (dzieci niechodzące), grupa infant community (dzieci chodzące). 

Dzieci w żłobku śpią na jednej sali w godzinach 13.00-14.30 (sala niebieska). Jeśli ktoś nie chce spać, bądź wstanie wcześniej może w ciszy odpoczywać w sali z dziećmi bądź przejść na salę i pracować z materiałem. 

W żłobku 2 godziny (9.00 – 11.00)   

Praca z materiałem rozpoczyna się o godzinie 9.00 ponieważ wtedy dziecko jest najbardziej skupione i najlepiej może wykorzystać swoje możliwości percepcyjne. Dzieci które nie chcą brać udziału w zajęciach dodatkowych mogą pracować z materiałami również po obiejdzie. 

Nie, za posiłki płaci się osobno i jest to koszt 13 zł z dzień.  

Posiłki są dostarczane przez firmę cateringową. Obecnie współpracujemy z Alma Verde http://almaverde.pl/

Tak przewidujemy zajęcia dodatkowe w ramach czesnego – język angielski i zajęcia muzyczne – prowadzone po obiedzie.

W najbliższym czasie planujemy zajęcia z języka angielskiego. W ramach dostępności wykwalifikowanych lektorów jesteśmy otwarci na propozycje innych języków. 

Tak,

w żłobek otrzymuje dofinansowanie z Urzędu Miasta Krakowa, Programu Maluch, dodatkowo jako, że żłobek prowadzony jest przez Fundację jest możliwość ubiegania się o szereg dodatkowych dofinansowań i zniżek. Informacje o bieżących dofinansowaniach są umieszczone na stronie w zakładce cennik.

Tak, w budynku jest zainstalowany monitoring stały dostęp do niego ma jedynie dyrektor.