PLAN DNIA żłobek 
 
 
7.00 – 8:30

Schodzenie się dzieci – w sali różowej. Zabawy dowolne, klocki, wózki do pchania, piłki, maty, dyski sensoryczne i inne.

8:30  

Podział na grupy.  Grupa dzieci niechodzących - Nido zostaje na różowej sali. Grupa dzieci chodzących Infant Community przechodzi do Sali niebieskiej. 

8:30 - 10:00

Śniadanie, jest elementem pracy z materiałem – „czynności dnia codziennego”. Dzieci z grupy infant community starają się samodzielnie przygotować posiłek. Grupa Nido spożywa posiłek z pomocą wychowawcy. W salach znajdują sie miniaturowe kuchnie dla dzieci. Dzięki niej maluszki mogą z łatwością przygotować/pomóc w przygotowaniu posiłku.

9:00 – 11.00

Praca z materiałem Montessori.  

11.00 – 12.00

Spacer, zajęcia na świeżym powietrzu. Codziennie, niezależnie od pogody.

12.00 - 13.00

Wspólny obiad, jest to jedyny posiłek, który jemy razem o wyznaczonej porze. 

13.00 – 14.30

Drzemka lub odpoczynek. Dziecko może dłużej odpoczywać lub odpoczywać dwa razy w ciągu dnia, szczególnie dotyczy to grupy Nido. W kwestii spania będziemy dostosowywać się do bieżących potrzeb dzieci. 

14:30-15:30

Podwieczorek, podawany podobnie jak śniadanie. Jest elementem pracy z materiałem – czynności dnia codziennego. Dzieci starsze samodzielnie jedzą posiłek i starają się go przygotować. Dzieci młodsze spożywają go z pomocą wychowawcy. 

14.30 – 17.00

Zajęcia dodatkowe w ramach czesnego: zajęcia językowe, ruchowe, umuzykalnienie, logorytmika. Zabawy dowolne, klocki, wózki do pchania, piłki, maty, dyski sensoryczne i inne. Rozchodzenie się dzieci do domów.