Przestrzeń Żłobka

Na przestrzeń żłobka składają się 2 sale z dostępem do łazienki, która została zaprojektowana i wyposażona w armaturę i meble dostosowane do wzrostu dzieci. Powierzchnia wykończona jest w wysokim standardzie. Na podłogach położono jasne panele, większość ścian pomalowanych jest na biało, w każdym pomieszczeniu dla kontrastu jedna ściana jest pomalowana na pastelowy kolor, sufity podwieszane wykonane są z płyt o podwyższonych parametrach akustycznych, oświetlenie LED.

 

Wyposażenie wnętrza, ergonomia i wykorzystane materiały.

Sale zostały wyposażone w meble dostosowane do wzrostu dzieci i ich możliwości motorycznych. Mateiriały i zabawki są wykonane z najwyższej jakości materiałów naturalnych. Na sali zdecydowanie przeważa drewno. Wszystkie materiały/zabawki są ułożone na wysokości dostępnej dla dzieci. Brak ograniczeń zachęca najmłodszych do korzystania z dostępnych pomocy.

Podczas zwiedzania sali Państwa uwagę przykują niskie aneksy kuchenne, wyposażone w zlewozmywak i blat roboczy. Ten niebywale uroczy element sali zapewania dzieciom stały dostęp do bieżącej wody. Łatwość i duża dostępność do wody jest niebywale ważna w procesie uczenia samodzielności w sprzątaniu. Dzięki temu rozwiązaniu dzieci samodzilnie uczą się mycia naczyn po obiedzie, z chęcią myją ręce i pędzelki po malowaniu farbami. Na blacie roboczym przygotowują śniadanie podwieczorek, a w ciągu dnia myją i kroją owoce.

Czystość i wymiana materiałów.

Sale sprzątane i dezynfekowane codziennie. Materiały są wymieniane w ciągu roku, w zalezności od potrzeb rozwojowych dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteśmy eko :)

Projektowaliśmy żłobek z myśą o naturze.

  • Zamontowany został mieszacz wody celem zoptymalizowania zużycia gazu niezbędnego do podgrzania ciepłej wody użytkowej.
  • Zaawansowane sterowanie centralą wentylacyjną umożliwiające zoptymalizowane zużycie energii elektrycznej.
  • Centrala wentylacyjna wyposażona w filtry HEPA odpowiedzialne za oczyszczanie powietrza.
  • Zastosowanie ekologicznych farb z atestem dla dzieci.
  • Zastosowanie ekologicznych materiałów wykończeniowych m.in. panele podłogowe z certyfikatem FSC.
  • Wyposażenie obiektu w meble i zabawki wykonane z drewna.
  • Oświetlenie LED minimalizujące zużycie energii elektrycznej.
  • Duża ilość roślinności w szatni, gabinetach i salach dla dzieci.